Mida pidada silmas kolimisteenuse tellimisel?

Kolimine nõuab üldiselt suurt toimetamist ja planeerimist. Selleks, et kolimine oleks stressivaba, mugav ja kiire, tasub eelnevalt läbi mõelda ka kõige väiksemad detailid. Sedasi möödub see niigi pingeline periood murevabamalt.

Millele mõelda enne kolima hakkamist?

Esimene, ja vast kõige suurem küsimus, on see, et kas plaanite kolimisega ise hakkama saada või kaalute tellida kolimisteenuse. Mõlemal variandil on omad plussid ja miinused.

Kolimine oma jõududega

Kui plaanid kolima hakata oma jõududega, mõtle, kas sul on olemas kõik vajalikud tarvikud, sobivas mõõtmes transpordivahend ning piisavalt abikäsi?

Kui sul on plaanis liigutada ühest kohast teise vaid paari mööblieset, on oma jõududega kolimine täiesti mõistlik valik. Samuti ka rahakotisõbralikum.

Samas kui ees on ootamas suurem, kogu kodu kolimine, nõuab omavahenditega toimetamine kas rohkelt aega või palju sõpru ja tuttavaid, kes oleksid valmis appi tulema. Samuti võib takistuseks saada suuremate esemete transport ning lõpuks on ikka tarvis mõelda abile väljast poolt.

Kolimisteenus ja selle tellimine

Kolimisteenus on ääretult mugav ja kiirem lahendus, kui sul on vaja korraga kolida suuremat hulka esemeid. Kuid loomulikult võib kolijaid appi kutsuda ka mõne üksiku eseme transpordiks. Näiteks kui tegemist on väga suure või raske esemega, või sul lihtsalt puudub sobiv sõiduvahend.

Kolimisteenuse ainus miinus oma jõududega kolimise ees on vast ainult selle tasu. Üldjuhul sõbrad-tuttavad sinult tööraha ei küsi, kui nad appi tulevad. Kolimisteenus on tasuline. Siin aga panegi tähele erinevaid nõuandeid, kuidas leida endale soodne kolimisteenus.

Kuidas leida soodne kolimisteenus?

Odav kolimisteenus ei võrdu alati soodsaima lahendusega. Tihtipeale ei sisalda esialgne hinnapakkumine näiteks töömeeste abikäsi või tuleb sul juurde tasuda selle eest, et transporditav ese asub kõrgemal, kui esimene korrus (NB! meie selle eest lisatasu ei küsi!).

Seega kolimisteenuse tellima hakkamisel mõtle läbi järgnevad küsimused ja esita need ka hinnapäringut tehes:

  • Milliseid asju on mul vaja kolida – suured, väiksed, kergesti purunevad jne? Mida täpsema asjade loetelu suudad koostada, seda paremini saab planeerida optimaalset kolijate arvu ja vajalikus suuruses kolimisautot.

  • Kui kaua aega saan kolimisele kulutada?

  • Millal kolimisteenust vajan – tööpäeval, nädalavahetusel, pühade ajal, õhtul?

  • Kas vajan abi pakkimisel?

  • Kas mul on suuri/raskeid esemeid?

  • Kas mul on väärtesemeid, mis vajavad erilist hoolt?

  • Kas mul on vaja kolimistarvikuid ja teisi abivahendeid pakkimiseks?

  • Kas mul on vaja töömehi appi?

Kolimise maht sõltub kolitavate asjade hulgast, esemete suurusest, objekti vahemaadest ja teistest üksikasjadest. Mida konkreetsemat infot suudad oma kolimise kohta edastada, seda sisukama ja täpsema pakkumise saad. Samuti aitab see töid teostama hakates efektiivsemalt kolijatel sinu ja nende aega planeerida, et kõik laabuks sujuvalt ja sinu ootustele vastavalt.

Küsi kindlast kolimisteenuse pakkumist ka meilt! Saada päring kutotootmine@online.ee või helista (+372) 501 5312!

Meie sotsiaalmeedias

Kutotootmine Facebookis